Zabiegi insektycydowe w rzepaku na Opolszczyźnie
Informacje o zagrożeniach dla młodych rzepaków ze strony szkodników napływają z kolejnych regionów kraju. To jednoznaczny sygnał dla wszystkich plantatorów, że konieczne są regularne lustracje polowe, a w razie stwierdzenia przekroczenia progów szkodliwości ekonomicznej, niezwłoczne zabiegi insektycydowe w rzepaku.
Lustracja rzepaku na Opolszczyźnie
Nasz specjalista Artur Kulikowski 11 września 2024 r. odwiedził plantację rzepaku w Gogolinie. Rośliny są w fazie 3.- 4. liścia (BBCH 13-14). Tempo rozwoju roślin nie jest satysfakcjonujące. Jednak ich kondycja jest nadszarpnięta żerowaniem szkodników.
– Na plantacji stwierdziłem istotne zagrożenie ze strony pchełki rzepakowej, gnatarza rzepakowca i tantnisia krzyżowiaczka. Liczebność szkodników wskazuje na konieczność wykonania zabiegu insektycydowego – relacjonuje Artur Kulikowski
Biorąc pod uwagę zaobserwowane gatunki oraz intensywność nalotu szkodników nasz doradca zalecił zabieg z użyciem preparatu INAZUMA 130 WG w dawce 0,3 kg/ha.
Zabiegi insektycydowe w rzepaku jesienią
Zmienność jesiennej aury niekiedy utrudnia prowadzenie ochrony roślin. Obecnie w wielu miejscach nastąpiło znaczące ochłodzenie połączone z obfitymi opadami deszczu. Jednak gdy tylko warunki pozwolą konieczne będą zbiegi insektycydowe w rzepaku, które skutecznie wyeliminują zagrożenie.
Zważywszy na okoliczności, do ochrony przed szkodnikami trzeba wybierać środki, które szybko zwalczą zagrożenie i zabezpieczą rośliny na dłużej. Nawet po wystąpieniu opadów atmosferycznych. Takim preparatem jest INAZUMA 130 WG.
INAZUMA 130 WG – skuteczny insektycyd na rzepak
Dzięki połączeniu dwóch substancji czynnych o odmiennych mechanizmach działania INAZUMA 130 WG zapewnia szybki efekt i długotrwałą ochronę roślin. Jest więc skuteczna nawet gdy okno zabiegowe jest wąskie. Ponadto insektycyd ten zwalcza szerokie spektrum szkodników. Jest to więc doskonały wybór na zabiegi insektycydowe w rzepaku jesienią.