Zwalczanie przędziorków – dobór akarycydu i wyznaczanie terminu a nowe progi zagrożenia
Sumi Agro dysponuje najszerszą ofertą akarycydów dostępnych na polskim rynku. Asortyment tych selektywnych środków to substancje o różnym mechanizmie działania – samodzielnie lub wzajemnie się uzupełniające. Kiedy ich użyć, aby trafić w punkt z zabiegiem?
Roztocze, do których należą przędziorki, ale także inne szpeciele, w tym pordzewiacze, to grupa groźnych szkodników roślin, których nasilenia w najbliższych sezonach należy się spodziewać. Występują one w sadach, na plantacjach roślin jagodowych, ale także na warzywnych i rolnych, również na drzewach, krzewach i bylinach ozdobnych. Te powszechne, polifagiczne szkodniki mogą zatem docierać na nasze uprawy z różnych źródeł. Jak przed nimi skutecznie bronić rośliny?
Nasze akarycydy – Wasz sukces!
Wycofanie z użycia wielu substancji czynnych wchodzących w skład zoocydów, ale także fungicydów spowoduje ograniczenie rotacji środków w programach ochrony sadów. Szacujemy, że nadużywany będzie w sezonie kaptan, jako podstawa ochrony drzew owocowych przed chorobami, który stymuluje rozwój przędziorków. Aby więc ochronić przed tą grupą szkodników drzewa, opracowaliśmy skuteczny system kompleksowego zwalczania przędziorków w oparciu o bogatą paletę akarycydów do samodzielnego stosowania lub w mieszaninach.
Kompleksowa ochrona przeciwko przędziorkom
Terminy zwalczania przędziorków wyznaczamy, opierając się na wynikach lustracji i przekroczeniu progów szkodliwości/progów zagrożenia. Ponieważ ulega zmianie konstrukcja nowoczesnych sadów nasza firma wraz z ekspertami naukowcami zweryfikowała wartości uprzednio obowiązujących progów szkodliwości przędziorków.
Do zwalczania tych szkodników przystępujemy już od fazy zielonego pąka jabłoni. Gdyby z jakichś powodów wykonanie zabiegu w optymalnym terminie było niemożliwe, przy kompleksowym doborze akarycydów, jakim dysponuje Sumi Agro, możliwe jest zwalczanie w alternatywnym okresie. Dysponujemy bowiem paletą akarycydów z różnych grup chemicznych o odmiennym mechanizmie działania, wpisującą się doskonale w strategię antyodpornościową.
Pamiętaj, jednak im wcześniej rozpoczniesz walkę z przędziorkami, tym szybciej ją zakończysz, a wynik ekonomiczny Cię usatysfakcjonuje!
Więcej o akarycydach do wykorzystania w poszczególnych terminach dowiesz się, oglądając drugą część naszego cyklu „PRZĘDZIORKI W SADACH” na portalu sadowniczym: